TARİHÇE
Bodurlar Kimya; evsel temizlik maddeleri ve endüstriyel temizlik kimyasalları konusunda 1977 yılında üretime başlamıştır. 42 yılını dolduran Kuruluşumuz, bu çeyrek yüzyılı aşan bilgi ve teknoloji birikimini ürünlerine ve hizmet kalitesine yansıtmayı başarabilmiş, deterjanda otorite bir kuruluştur. Toz ve sıvı olarak 100’ü aşan ürün çeşidiyle, temizlik maddeleri üretimi, pazarlaması ve dağıtımında kaliteden hiçbir ödün vermeden, daima yükselen bir trend izlemektedir.

TESİSLER
Bodurlar Kimya; üretim, depolama ve pazarlamayı aynı çatı altında toplamak amacıyla İstanbul’un Anadolu yakasında inşa ettirdiği modern fabrika binasını, 2001 yılı başlarında faaliyete geçirmiştir. Yeni tesislerde son teknolojiye uygun titiz, hassas ve kaliteli üretim yapılmaktadır.

ÜRÜNLER
Bodurlar Kimya, endüstriyel ürünlerde BODEX ve MAXEM markalarıyla ve;
• Mutfak Hijyeni Ürünleri
• Çamaşır Hijyeni Ürünleri
• Genel Temizlik ve Bakım Ürünleri
• Kişisel Bakım Ürünleri
• Endüstriyel Hijyen Ürünleri
ana başlıklarında toplanmış ürünler imal etmektedir.

Flore Max markasıyla, nihai tüketiciye hitap eden raf çeşitlerine de giren kuruluşumuz; teknolojiyi izleyen değil, teknolojiyi üreten bir perspektifle her yıl sektördeki saygın ismine uygun olarak kontrollü ve istikrarlı bir şekilde büyümektedir.

KALİTE GARANTİSİ
Bodurlar Kimya’yı sektördeki diğer firmalardan ayıran bir diğer özellik, müşteri odaklı olmasıdır. Tüm BODEX ve MAXEM markalı çeşitler ‘KALİTE GARANTİLİ ÜRÜN’ bandroluyla piyasaya sunulmaktadır. Bununla, Türkiye’de ilk defa koşulsuz müşteri memnuniyeti sağlanmış, herhangi bir şikayette ürünün yenisiyle değiştirilmesi ya da iade alınması şeklinde tam garanti verilmiştir.

VİZYON
Prensip olarak tüketim çılgınlığının karşısında, bilinçli tüketimin arkasında olan Bodurlar Kimya, az kullanıp öz kullanmayı teşvik eder. Özgün formülasyonlu ürünleriyle ‘YARISI YETER’ sloganını tüketicilerin zihnine ve alışkanlıklarına yerleştirmeyi amaç edinen firma, deterjan tüketimini azaltan bir vizyon oluşturmaya çalışmaktadır
.